"حمایت فرهنگی"، آن هم تا سرحد خفگی!

به خدا نشسته بودم و مثل آدمیزاد داشتم درس می خواندم و تازه مغزم گرم شده بود که بفهمم از کدام منظر باید به پدیدارشناسی مکان بنگرم که بتوانم پساپدیدارشناسی مکان را بهتر تعریف کنم که ناگهان باز این افکار عجیب و غریب به من حمله کردند، چنان حمله ای که اسرائیل هم هنوز به غزه نکرده و امیدوارم نکند که وگرنه همه مان باید کفن بپوشیم و برویم به این بی وجدان ها درس عبرتی بدهیم که دیگر پایشان را به آنطرف دیوارهایی که خودشان کشیده اند دراز نکنند و ...

و اما در شرح این افکار

فکر کردم وقتی مثلا با همین فیس بوک می شود در مصر انقلابی به پا کرد که بدبخت ها حداقل صدسالی به عقب برگردند، چرا نشود یک حمایت مالی جانانه از جایزه گلشیری یا اصلا هر حرکت فرهنگی دیگری کرد! آنقدر آدم می شناسم که اصولا کاری ندارند جز حمایت. مثلا همین رضا حسام امیری بیچاره که شده شخصیت اصلی این وبلاگ، این آقا اساسا کاری جز حمایت ندارد که بکند. عاشق حمایت است. چه بشود، چه بکند! یعنی آنقدر از من و سیما در همین چند وقته حمایت کرده که ماندیم چکار بکنیم! پریسا، همسر شخص یاد شده هم که از خود شخصیت یادشده بدتر! نشسته اند خانه منتظرند که کسی اعلام نیاز به حمایت کند تا سریع دست به کار شوند. یعنی مثلا شما زنگ بزن بگو رضا در یک روستایی در پانصد کیلومتری تربت حیدریه، یک نفر نشسته ساز می زند و دلش گرفته که کسی نیست به سازش گوش بدهد. سه ثانیه بعد رضا شلوارش را پوشیده و دم در منتظر پریسا است. یا از آن بهتر همین خانم منا زمانی که دیگر اعجوبه است در حمایت، فرقش هم با رضا در این است که اگر همان تلفن قبلی را بهش بزنید نه تنها خودش را به نوازنده می رساند، بلکه پنجاه نفر دیگر را هم راهی می کند، بلیطشان را هم می گیرد و ساکشان را هم می بندد که خدای نکرده جا نزنند. 

باز هم مثال بزنم؟ دوست عزیزم مجید پژوهی، که او هم در حمایت اسطوره ای است. آنقدر از طریق همین اسکایپ بنده را حمایت کرد که اگر روزی صد بار به ترک تحصیل فکر می کردم حالا فقط روزی بیست بار فکر می کنم. گرچه مهاجرت کرده و در کاناداست اما همچنان یک حمایتچی خالص باقی مانده.

خوب مگر آدمهای این وضعی کم اند؟ وقتی من چهارتا می شناسم حتما شما هم چندتایی در چنته دارید. همین ها اگر دور هم جمع شویم انقلابی در مقوله حمایت اتفاق می افتد که از انقلاب مصر هم می تواند مهمتر باشد. اگر اصرار دارید حاضرم همین امشب یک وبلاگ دیگر ایجاد کنم فقط با موضوع "حمایت فرهنگی". از درس خواندن که جذاب تر است!

/ 1 نظر / 11 بازدید
پــآییــــزآنـــــﮧ

بعضیا همچین حمایت می کنن که واقعا اینجانب به "غلط کردم" می افتم :| آدم های این وضعی کم نیستن،خدا حفظشون کنه[رویا]